Атлетико с обрат срещу Леганес

F.

Атлетико Мадрид успя да направи обрат и да се наложи над Леганес с 3:1 в мач от испанската Ла Лига. Тимът на Диего Симеоно направи пълен обрат след почивката, след като на полувремето изоставаше с 0:1 с гол на Иван Нею за гостите.

В 69-ата минута норвежкият нападател Александър Сьорлот изравни за тима от Мадрид след пас на Аксел Витсел. Десет минути преди края на редовното време любимецът на публиката Антоан Гризман вкара второто попадение за Атлетико. В добавеното време Атлетико поиска дузпа, която не бе отсъдена, но малко по-късно Сьорлот вкара втория си гол в мача и оформи крайното 3:1.

Отборът е на трето място в класирането, като продължава да преследва Барселона и Реал Мадрид, които имат по 4 точки повече. Тимът на Леганес е на 17-о място с 8 точки до момента.