Ламин Ямал блести с два гола за победата на Барса срещу Жирона

F.

Ламин Ямал се разписа два пъти за победата на Барселона с 4:1 като гост срещу местния си противник Жирона в мач от петия кръг в Примера дивисион.

"Синьо-червените" имат пълен актив от 15 точки и са на първо място в класирането, които завършиха мача в намален състав заради червен картон на Феран Торес в 86-ата минута.

Ямал откри резултата след половин час игра след грешка в защитата на домакините, а седем минути след това испанският национал отново се разписа след шут от дистанция.

В допълнителните минути на първата част имаше отменена дузпа за Жирона, а две минути след почивката Дани Олмо от малък ъгъл също се разписа в полза на Барса.

В 64-ата минута Педро отбеляза четвъртия гол за гостуващия отбор, а десет минути преди края на редовното време Кристиан Стуани се разписа във вратата на "синьо-червените".

В 86-ата минута Феран Торес извърши грубо нарушение и беше отстранен от игра.

Барса прекъсна серия от три поредни мача без победа срещу този противник. Жирона има 7 точки на шеста позиция в Ла Лига.