Деко обясни избора на Флик за треньор на Барса
Спортният директор на Барселона Деко отговори на въпрос относно качествата на германеца Ханс-Дитер Флик, довели до назначаването му за старши -треньор на "блаугранас".
"Какво видяхме в него, което другите нямаха? Винаги има добри треньори. В Барса, когато стана известно решението на Шави, ние се съсредоточихме върху Ханси. Той е опитен, спокоен човек. Треньор, който освен характер има и умение да управлява, защото е преживял много. Той тренира дълги години. Това е пътят, който искаме да следваме“, цитира AS думите на Деко.
59-годишният германски специалист Ханс-Дитер Флик пое Барселона в края на май 2024 г. след края на сезон 2023/2024 и оставката на 44-годишния Шави като старши треньор на каталунците.
- Барселона пречупи Еспаньол и направи решителна крачка към титлата (видео)
- Барса предлага нов договор на Лева при по-ниска заплата
- Ямал получил леко разтежение, но ще е на линия за дербито с Еспаньол
- Вечната война
- Бастони не желае да напуска Интер, въпреки интереса на Барса
- Барса ще спечели каталунското дерби
- Арбелоа: Реал ще се бори до край за титлата в Ла Лига
- В Интер се усмихнали на оценката на Барса за Бастони
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]