Продължава серията без голове на Мбапе

Реал Мадрид загуби точки при второ поредно гостуване. След 1:1 на Майорка преди 11 дни, сега шампионите представиха разочароваща игра и записаха същия резултат срещу Лас Палмас в Гран Канария.

Карло Анчелоти избра да привлече Лукас Васкес, Ферланд Менди, Лука Модрич и Брахим Диас в отбора, който победи Реал Валядолид в неделя, но пет минути от началото Реал Мадрид изоставаше. Ослепителен удар на Алберто Молейро прати кълбото през Тибо Куртоа в далечния ъгъл.

Резултатът остана 1-0 до полувремето и скоро след почивката Сандро Рамирес пропусна шанс да удвои. В 68-та минута Винисиус Жуниор отбеляза от дузпа след игра с ръка в наказателното поле.

Лас Палмас вкара топката в мрежата в края, но попадението бе отменено заради засада. При този резултат завърши мача, а това означава още пропуснати точки за Лос Бланкос и без голове за новото звездно попълнение Килиан Мбапе.