Класически Реал Мадрид нямаше проблеми срещу Валядолид

F.

Реал Мадрид победи с 3:0 у дома Валядолид в първи мач от неделната програма във втория кръг от първенството на Испания. Двубоят беше белязан от домакинския дебют на звездата на "белите" Килиан Мбапе.

През първата част европейският клубен шампион не успя да създаде напрежение пред вратата на гостите, които се бранеха умело и не допуснаха сериозни опасности пред вратаря си Карл Хайн.

Пет минути след почивката Федерико Валверде стреля от фаул от дистанция, топката рикошира и влезе неспасяемо във вратата на Волядолид.

След близо час игра Раул Моро пропусна да изравни, а Килиан Мбапе не успя да се разпише в 80-ата минута.

Влезлият като резерва Браим Диас реализира второто попадение в двубоя две минути преди края на редовното време след асистенция на Едер Милитао.

В продължението на двубоя младият Ендрик, който по-рано замени Мбапе, успя да се разпише за 3:0 след плътен удар и несигурна намеса на вратаря Хайн.

Преди двубоя Реал Мадрид представи на публиката си спечелената наскоро Суперкупа на Европа. След първия си успех в Примера дивисион за сезона столичани имат актив от 4 точки.

"Белите" нямат поражение в Ла Лига в 29 поредни двубоя, докато Валядолид има победа и загуба през новата кампания.