Атлетико и Виляреал си размениха по два гола като за старт на Ла Лига

F.

Атлетико Мадрид и Виляреал завършиха при равенство 2:2 двубоя помежду си от първия кръг в испанската футболна Ла Лига.

И четирите гола паднаха през първото полувреме на срещата, а мадридчани на два пъти бяха догонващи в резултата.

Защитникът Рейнилдо Мандава вкара топката във вратата на Виляреал в 17-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Само минута по-късно нидерландският нападател Арно Данжума изведе домакините от Виляреал напред в 18-ата минута с удар от близко разстояние, след като изпревари Аксел Витсел.

Маркос Йоренте обаче изравни за 1:1 при успешна контраатака две минути по-късно, в 20-ата, възползвайки се от подаване на Антоан Гризман. Бразилецът Самуел Лино удари греда за Атлетико в 35-ата минута, а Коке си отбеляза автогол в 37-ата след грешка на вратаря Ян Облак и Виляреал пак поведе.

В петата минута на добавеното време дебютиралият за тима от Мадрид норвежец Александър Сьорлот реализира за 2:2, осигурявайки точката за Атлетико Мадрид.

Влезлият като резерва за домакините Николас Пепе удари греда в 82-ата минута и резултатът остана 2:2.

Аржентинецът Хулиан Алварес направи дебют за Атлетико, влизайки от пейката в 78-ата минута на мястото на Гризман.

Португалецът Жоао Феликс пък бе оставен извън състава на мадридчани за двубоя заради подготвяния трансфер в Челси. Двата клуба вече са постигна споразумение за сделката на стойност 54.5 милиона долара.