Майорка направи шпалир и взе точки на Реал Мадрид

F.

Реал Мадрид започна защитата на титлата си в Ла Лига с малко очаквано реми - 1:1 като гост на Майорка.

Мачът започна добре за "Кралския клуб" с ранен гол, който даде твърди голямо спокойствие. Гостите от Мадрид успяха да поведат в резултата след многоходова атака в 13-ата минута, когато Родриго овладя пас от Винисиус Жуниор и прати топката неспасяемо във вратата на Доминик Грайф. До края на първата част Мбапе се размина с гола.

В 53-ата минута Дани Родригес центрира от корнер, а Ведат Муричи с глава матира Тибо Куртоа за 1:1. До края имаше още положения, а в последните секунди на срещата Ферлан Менди получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Муричи.

Преди началото на двубоя футболистите на Майорка поздравиха момчетата на Карло Анчелоти с шпалир по случай спечелената от тях Суперкупа на Европа.