Модрич двойно намалил заплатата си заради Реал Мадрид
38-годишният полузащитник на Реал Мадрид Лука Модрич се съгласи на двукратно намаление на заплатата си, за да подпише нов договор с мадридския клуб, съобщава OK Diario.
Според новото споразумение, което продължава още една година, Модрич ще печели 5 милиона евро нетно на сезон - това е с 50% по-малко от предишния договор.
По-рано бе съобщено, че хърватинът е отказал предложения от други клубове, за да остане в Мадрид и е продължил договора си с Реал.
Припомняме, че Лука Модрич играе за Реал Мадрид от 2012 година. През този сезон Модрич взе участие в 46 мача във всички турнири, в които отбеляза два гола и осем асистенции. Настоящият трудов договор на играча с клуба е до лятото на 2024 г. Според информация, предоставена на портала Transfermarkt, пазарната стойност на футболиста е 8 милиона евро.
- Реал Мадрид ще надвие Хетафе лесно
- Бенфика отрече Престиани да е признал расистка обида към Винисиус
- Уолкът: Реал Мадрид би бил едва осми във Висшата лига
- Райс: Бекъм ми писа след головете срещу Реал
- Агентът на Вирц го предлагал на Реал Мадрид преди Ливърпул
- Мбапе подкрепи Хакими по делото за изнасилване
- Реал Мадрид издаде доживотна забрана на свой фен
- Асенсио е изписан от болницата след сблъсъка в мача с Бенфика
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]