Стана ясно как Флик ще използва Гави
Старши -треньорът на Барселона Ханс-Дитер Флик реши как ще използва испанския халф на своя отбор Гави, след като се възстанови от контузия, съобщава Mundo Deportivo.
Според източника, Флик оценява положително таланта и характера на младия испанец, смятайки го за най-важната част от своя проект. Германският специалист ще направи Гави втори опорен халф, съчетан с друг по-дефанзивен играч. Флик не вижда Гави като играч в атакуващата група.
Имайте предвид, че бившият старши треньор на "блаугранас" Шави често използва Гави като играч в групата за атака.
Припомняме, че през ноември 2023 г. Гави получи контузия в коляното и бе аут до края на сезона. Съобщаваше се, че участието на 19-годишния футболист в предсезонната подготовка с клуба остава под въпрос. В Барселона възнамеряват да бъдат търпеливи, за да може играчът да се възстанови на 100% и да не се връща преждевременно към общите тренировки. През миналия сезон Гави изигра 15 мача, вкара два гола и направи една асистенция.
- Флик е разочарован от напускането на Педро Фернандес
- Барса спечели 11 поредни мача, втората най-дълга серия в историята
- Педро Фернандес ще плати 6млн., за да напусне Барса
- Флик: Труден мач, отборите от по-долните дивизии са смели
- Тер Щеген ще се присъедини към Хирона
- Пике се подигра с Реал Мадрид
- Флик: Мачовете в Купата на Краля не се печелят с име
- От Барса коментираха отпадането на Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]