Тер Щеген: Шави винаги ни е давал много
Вратарят на Барселона Марк-Андре тер Щеген коментира уволнението на Шави от поста старши треньор на каталунския отбор.
"Като професионалист, той винаги ни е давал много. Той работеше всеки ден, за да успеем и ние сме му много благодарни. В личен план той е приятел от много години и не се предава лесно. Пожелаваме му всичко най-добро, защото го заслужава“, заяви Тер Щеген.
На 24 май пресслужбата на каталунския клуб обяви уволнението на Шави от поста старши треньор на Барселона в края на настоящия сезон. Специалистът ръководи клуба от 2021 г. и спечели два трофея с тима - испанското първенство и Суперкупата на страната.
Барселона събра 85 точки и зае второ място в класирането.
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Карим Адейеми: Меси е най-великият, а с Ламин Ямал можем да бъдем страхотен тандем
- Барселона официално привлече Карим Адейеми
- Барселона разглежда Дарвин Нунес като алтернатива на Хулиан Алварес
- Феран Торес обмисля трансфер в ПСЖ заради недоволство от Барселона
- Гави защити Леандро Паредес след скандала на финала на Мондиал 2026
- Барселона финализира трансфера на 18-годишния талант Джеси Бисиву
- Реал Мадрид проявява интерес към световния шампион Феран Торес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]