Хеттрик на Лева помогна на Барса да победи Валенсия
Завърши мачът от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион, в който се срещнаха Барселона и Валенсия. Мачът се игра на стадион "Олимпик Люис Компани" в Барселона и завърши при резултат 4:2 в полза на каталунците.
В 22-ата минута Фермин Лопес откри резултата в мача и изведе каталунците напред.
Гостите поведоха в 38-ата минута с усилията на Уго Дуро и Хосе Луис Вай (от дузпа).
В добавеното време на първото полувреме вратарят на Валенсиан Георгий Мамардашвили получи директен червен картон за фаул от последна инстанция - той игра с ръка извън наказателното поле, попречвайки на крилото на домакините Ламин Ямал да се насочи с топката към празната врата.
През втората част нападателят на домакините Роберт Левандовски отбеляза хеттрик и донесе победата на отбора си.
Барселона събра 73 точки в 33 мача в настоящия испански футболен шампионат. Каталунският отбор е на второ място в класирането на Ла Лига. Валенсия, който има 47 точки след същия брой срещи, е седми.
- Флик е разочарован от напускането на Педро Фернандес
- Барса спечели 11 поредни мача, втората най-дълга серия в историята
- Педро Фернандес ще плати 6млн., за да напусне Барса
- Флик: Труден мач, отборите от по-долните дивизии са смели
- Тер Щеген ще се присъедини към Хирона
- Пике се подигра с Реал Мадрид
- Флик: Мачовете в Купата на Краля не се печелят с име
- От Барса коментираха отпадането на Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]