Барса избра играч, който да подсили тима
Барселона планира да направи всичко възможно през летния трансферен прозорец, за да подпише с испанското крило на Атлетик Билбао Нико Уилямс. Това съобщава Sport.es.
Според източника, каталунският клуб може да плати компенсационния пакет за 21-годишния нападател в размер на 50 милиона евро, актуализиран през декември 2023 г.
Самият играч каза, че би искал да остане в баския отбор, но Барселона търси възможност да привлече играча. Възможността за споразумение за трансфер през лятото на 2025 г. не може да бъде изключена, тъй като по-младият Уилямс би искал да играе в европейските турнири с Атлетик през следващия сезон.
По-рано бе съобщено, че Арсенал и Челси проявяват сериозен интерес към испанското крило, а самият играч отказа на Реал Мадрид през декември.
През този сезон крилото изигра 30 мача за баските във всички турнири, в които отбеляза шест гола и 14 асистенции. Договорът на играча с испанския клуб е валиден до края на юни 2027 г. Очакваната цена на футболиста според интернет портала Transfermarkt е 50 милиона евро.
- Френки де Йонг може да отсъства до шест месеца заради тежка контузия
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Карим Адейеми: Меси е най-великият, а с Ламин Ямал можем да бъдем страхотен тандем
- Барселона официално привлече Карим Адейеми
- Барселона разглежда Дарвин Нунес като алтернатива на Хулиан Алварес
- Феран Торес обмисля трансфер в ПСЖ заради недоволство от Барселона
- Гави защити Леандро Паредес след скандала на финала на Мондиал 2026
- Барселона финализира трансфера на 18-годишния талант Джеси Бисиву
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]