Ямал: Шави напълно промени живота ми
Крилото на Барселона Ламин Ямал разказа как старши -треньорът на каталунците Шави е променил живота му и му е позволил да дебютира за основния отбор на "блаугранас". Припомняме, че дебютът на испанеца за Барселона се състоя на 29 април 2023 г., като тогава футболистът бе на 15 години.
"Напълно промени живота ми и семейството ми. Преминах от 15-годишен, който ходеше на уроци и тренираше с младежкия отбор, до това да стана играч на първия отбор.
Какво е чувството, когато видя гигантска сграда в Барселона с моя снимка в рекламна кампания на adidas? Опитвам се да гледам на това като на нещо, което е свързано с вашата професия - да си футболист - и че трябва да се случи. Опитвам се да свикна с това“, цитира Mundo Deportivo думите на Ямал.
През този сезон Ямал участва в 40 мача във всички турнири, в които отбеляза шест гола и седем асистенции. Общо 16-годишният футболист прекара на терена 2238 минути.
- Саудитска Арабия атакува Касадо, но Барселона остава приоритет
- Левандовски: Все още не съм решил бъдещето си в Барселона
- Абделкарим – талант на Барселона, който се отличава и в училище
- Барса с минимален, но ценен успех срещу коравия Райо
- Барселона ще прелети през Райо Валекано
- Реконструкцията на „Камп Ноу“ навлиза в решаваща фаза
- Барселона не иска да купи Рашфорд, но иска да го задържи
- Слот: Мачът срещу ПСЖ е най-добрият в кариерата ми в ШЛ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]