Ямал: Като дете бях вратар
16-годишният нападател на Барселона Ламин Ямал разказа, че като дете постоянно е играл футбол и е прекарвал много време на улицата.
"Спомням си, че на четиригодишна възраст веднъж излязох навън с приятелите си и видях баща ми и братовчед ми да играят футбол в парка. Точно в този момент се влюбих в тази игра. Мисля, че като дете прекарвах повече време навън, отколкото вкъщи. И винаги играеше футбол. Когато бях малък ме сложиха на вратата. Често ме удряха с топка в лицето, но не ме болеше, не плаках, въпреки че често се прибирах вкъщи със синини“, цитира Mundo Deportivo думите на Ямал.
Ямал е продукт на каталунците и се присъедини към основния отбор на Барселона през лятото на 2023 г. През този сезон 16-годишният футболист изигра 34 мача за "блаугранас" във всички турнири, в които отбеляза пет гола и пет асистенции. Пазарната стойност на играча според интернет портала Transfermarkt е 60 милиона евро.
- Рафиня напуска Барселона?
- Избраха Ямал за най-добър за ноември
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Лапорта: Неподходящо е „Камп Ноу“ да носи името на Меси
- Барселона продължи с Гарсия
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
- Барса загуби Олмо до края на годината
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]