Пике ще се занимава с треньорска дейност
Бившият защитник на Барселона и националния отбор на Испания Жерар Пике обяви, че ще се завърне във футбола като старши- треньор.
“Настъпи новата година и аз, след като внимателно го обмислих, реших да се завърна във футбола. Липсваше ми. Но този път няма да съм играч, а треньор. Подробности ще споделя в края на седмицата", написа Пике в акаунта си в Туитър.
Пике е юноша на Барса, но проби в първия отбор, след като се завърна от Манчестър Юнайтед през 2008 година. С каталунците той спечели общо 30 трофея, сред които 9 титли в Ла Лига, 3 купи в Шампионската лига, 2 суперкупи на Европа и 3 пъти Световното клубно първенство.
С националния отбор на Испания бранителят стана световен шампион през 2010 година и вдигна европейската титлата през 2012-а.
Жерар сложи край на кариерата си през 2022 година.
- Барселона няма да сгреши в Страната на баските
- Флик е разочарован от напускането на Педро Фернандес
- Барса спечели 11 поредни мача, втората най-дълга серия в историята
- Педро Фернандес ще плати 6млн., за да напусне Барса
- Флик: Труден мач, отборите от по-долните дивизии са смели
- Тер Щеген ще се присъедини към Хирона
- Пике се подигра с Реал Мадрид
- Флик: Мачовете в Купата на Краля не се печелят с име
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]