Управата на Мадрид е изправена пред четвърта съдебна битка за "Бернабеу"
Мадридският градски съвет отново трябва да се защитава срещу обвинения в неправилен процес, но този път ще го направи пред Европейската комисия. Въпросът е за проекта за паркиране, който ще осигури на стадион "Сантяго Бернабеу" около 2000 допълнителни паркоместа.
Съседски съюз вече подаде две жалби до мадридските съдилища, като твърди, че няма проучване за сигурността, нито проучване за околната среда и за въздействието на техния проект за подземен паркинг до "Бернабеу". Гражданите също така твърдят, че няма доказателства, че проектът ще бъде от полза за общността, твърдейки за злоупотреба с публични средства в полза на частни субекти – в този случай става дума за Реал Мадрид.
Според източници, близки до процеса, Европейската комисия вече е получила четвърта правна жалба, като този път се твърди, че проектът не се придържа към европейската екологична политика. Съседският съюз твърди, че това ще увеличи трафика, както и ще изисква премахването на 92 дървета в района, които са били на мястото си от няколко десетилетия.
Заместник-кметът Инмакулада Санс защити проекта, отбелязвайки, че ще обясняват ползите на общността "колкото пъти е необходимо“, въпреки че уважават всяко несъгласие. Санс твърди, че ще "подобри мобилността и качеството на живот в района“, като същевременно увери, че целият процес на планиране отговаря на разпоредбите. Нейното обяснение за подобреното качество на живот е, че 547 паркоместа ще бъдат достъпни за жителите, а автобусните спирки ще имат собствена специална подземна платформа – жителите ще загубят 600 паркоместа, до които имат достъп в момента.
Проектът, който предвижда изграждането на подземния паркинг с директен тунел до стадиона и премахването на два обществени пътя, ще струва на Съвета на Мадрид около 11 милиона евро за изграждане. Веднага след като бъде построен, управлението на паркинга ще бъде отдадено под наем на Реал Мадрид Естадио, дъщерно дружество на Реал Мадрид, за 40 години, през които Лос Бланкос се предвижда да направят около половин милиард евро. Въпреки че е публичен проект с толкова големи маржове на печалба, Реал Мадрид Естадио бе единствената компания, която представи оферта за наема.
- Куртоа приветства назначението на Ван Бомел
- Реал Мадрид постигна споразумение за трансфера на Ян Диоманде
- Бивш футболист на Барселона: Кукурея не предава феновете с трансфера си в Реал
- Бъдещето на Винисиус може да повлияе на трансфера на Хулиан Алварес
- Арсенал ще трябва да направи Винисиус най-скъпоплатения си футболист
- Фулъм готви солидна оферта за нападателя на Реал Мадрид Гонсало Гарсия
- Арсенал обмисля сензационен трансфер на Винисиус Жуниор
- Родри договори личните си условия с Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]