Барса може да купи Олмо
Барселона може да активира освобождаваща клауза за полузащитника на Лайпциг Дани Олмо следващото лято. Това съобщава Sport Bild.
Според източника, Олмо се интересува от смяна на клуба в близко бъдеще. Размерът на обезщетението по настоящия договор на испанския футболист е приблизително 65 милиона евро.
Отбелязва се, че представители на Барселона са се срещнали с агентите на Олмо преди година и са обсъдили условията за евентуален трансфер.
През този сезон Олмо изигра четири мача за Лайпциг във всички турнири, в които отбеляза пет гола и една асистенция. Договорът на играча с германския клуб е валиден до края на юни 2027 г. Очакваната цена на футболиста според интернет портала Transfermarkt е 40 милиона евро.
По-рано бе съобщено, че Барселона се интересува от трима атакуващи полузащитници.
- Барса би Бетис в мач с 8 гола (видео)
- Рафиня напуска Барселона?
- Избраха Ямал за най-добър за ноември
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Лапорта: Неподходящо е „Камп Ноу“ да носи името на Меси
- Барселона продължи с Гарсия
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]