В ООН реагираха на скандала с Рубиалес
Стефан Дюжарик, говорител на шефа на ООН Антонио Гутериш, говори за скандала около президента на Кралската испанска футболна федерация Луис Рубиалес, който целуна по устните испанската футболистка Дженифър Ермосо по време на церемонията по награждаването след финала на Световното първенство за жени през 2023 г..
"В спорта има остър проблем със сексизма. Надяваме се, че испанските власти ще се справят с проблема със сексизма по начин, който зачита правата на всички спортистки.
Счита ли ООН действията на Рубиалес за потенциален случай на сексуално насилие? Няма доказателства, че целувката е била по взаимно съгласие", заяви Дюжарик.
- Марселино се завърна триумфално на „Сан Мамес“, Виляреал наказа Атлетик
- Селта изненадващо загуби от вдъхновения Овиедо
- Мурики с два гола за три минути измъкна Майорка от зоната на изпадащите
- Бетис зацикли в Ла Лига, равенството не зарадва и Осасуна
- Севиля надви Атлетико и излезе от зоната на изпадащите (видео)
- Елче победи Валенсия и се доближи до спасението (видео)
- Лудо дерби под дъжда: Реал Сосиедад и Алавес завършиха 3:3 (видео)
- Реал Мадрид се оттегли от проекта за реформа на съдийството в Испания
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]