Рубиалес няма намерение да подава оставка
Шефът на RFEF (Испанската футболна федерация) Луис Рубиалес няма намерение да подава оставка от поста си, съобщава Marca.
Според източника, първото дело срещу Рубиалес е заведено във Висшия спортен съвет на Испания от Мигел Галан, президент на треньорския център CENAFE. Галан също възнамеряваше да сезира испанския административен съд по спорта. Този орган има право със свое решение да отстрани Рубиалес от поста му. 45-годишният спортен функционер обаче е уверен, че ще успее да остане на поста си.
Припомняме, че Луис Рубиалес попадна в сексистки скандал по време на церемонията по награждаването на победителите от Световното първенство за жени. Функционерът страстно целуна по устните футболистката Дженифър Ермосо. Коментирайки този епизод в социалните мрежи, Ермосо подчерта, че не харесва това, което Рубиалес е направил. Инцидентът предизвика бурни дебати във футболните среди. Самият Рубиалес заяви, че "това бе момент, в който двама приятели празнуваха победата".
- Флорентино Перес предупредил Чеферин за 500-страничен доклад срещу съдийството
- Битката за "Бернабеу"
- Атлетико Мадрид проявява интерес към Тиджани Райндерс
- Барселона и Манчестър Сити следят датски суперталант
- Барселона влиза в битката за Гвардиол
- Антъни Гордън: След разговора с Флик бях още по-въодушевен
- Антъни Гордън влезе в Топ 10 на най-скъпите трансфери в историята на Барселона
- Журналист от Sport.es разкритикува Барселона за представянето на Антъни Гордън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]