Куртоа получи тежка контузия
Вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа се контузи на тренировка. 31-годишният белгиец е диагностициран със скъсана предна кръстна връзка на лявото коляно, съобщават от пресслужбата на клуба.
Белгиецът напусна тренировъчното игрище на носилка - не можеше да си тръгне сам. След медицински преглед се оказа, че Куртоа е диагностициран със скъсване на предна кръстна връзка на лявото коляно. В следващите дни Тибо ще претърпи хирургична операция.
Куртоа играе за Реал Мадрид от лятото на 2018 г. Като част от столичния клуб белгиецът два пъти стана шампион на Испания, спечели Купата на страната, Шампионската лига и Световното клубно първенство на ФИФА. Куртоа записа 31 мача през миналия сезон в Ла Лига и допусна 29 гола.
- Испания премести Суперкупата за февруари 2027, търси нов домакин
- Реал Мадрид готви оферта от 213 млн. евро за Майкъл Олисе
- Гари Невил сравни Килиан Мбапе с Роналдо: Той е на прага на величието
- Килиан Мбапе постави исторически рекорд на световните първенства
- Реал Мадрид и Винисиус: Обратното броене започна?
- Мбапе изпревари Клозе и вече е №2 в историята на Световните
- Мбапе постави исторически рекорд в елиминациите на Световните
- Определиха датите за Ел Класико през сезон 2026/27 в Ла Лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]