Прокуратурата прие жалбата срещу Анчелоти
Испанската прокуратура е получила жалба от акционерите на Валенсия, които поискаха да бъде наказан старши -треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти заради фалшиви обвинения в расизъм след ситуацията с нападателя Винисиус, съобщава Marca.
Акционерите обвиниха специалиста, че уронва имиджа на Валенсия и неговите фенове.
Припомняме, че по време на мача от 35-ия кръг на Ла Лига фенове на Валенсия обидиха нападателя на Реал Мадрид Винисиус Жуниор, което доведе до прекъсване на играта за осем минути. Валенсия получи глоба от 45 хиляди евро и затваряне на една от трибуните на "Местая" за пет мача, но по-късно наказанието бе намалено на три мача и 27 хиляди евро.
В края на миналия сезон Реал Мадрид завърши на второ място в класирането на първенството на Испания, изпреварвайки Барселона пред себе си.
- Фърдинанд: Неймар умееше неща, които Меси и Роналдо не можеха
- Грандове дебнат талант на Челси за 30 млн. евро
- Реал Мадрид натиска за нов договор на Винисиус
- Мбапе: Ще играя всеки мач за Реал преди Мондиал 2026
- Атлетико пренебрегна Винисиус в социалните мрежи след дербито с Реал
- Реал Мадрид заплашва плановете на Манчестър Юнайтед за Бруно Гимараеш
- Рууни: Възможен конфликт около Белингам стои зад отсъствието на Александър-Арнолд
- Валверде заплашен от по-тежко наказание след червения картон в дербито
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]