Реал Мадрид и Борусия Дортмунд се разбраха за Белингам
Реал Мадрид и Борусия Дортмунд са се договорили за трансфер на халфа Джуд Белингам в испанския клуб, съобщи журналистът на The Athletic Дейвид Орнщайн в своя Twitter.
Според източника, тази сделка ще бъде една от най-големите в историята на двата клуба. Трансферната сума на Белингам надхвърля 100 милиона евро
Отбелязва се, че за извършване на сделката Белингам може да премине само медицински преглед. Това ще стане в следващите дни.
19-годишният Белингам има 31 мача за Борусия Дортмунд през този сезон, като отбеляза осем гола и направи пет асистенции.
Борусия Дортмунд завърши втори в Бундеслигата в края на сезона, губейки от Байерн Мюнхен по допълнителни показатели с равни точки.
По-рано медиите съобщиха, че Белингам се е сбогувал със съотборниците си в Борусия. През 2021 г. английският полузащитник спечели Купата на Германия с "пчелите".
- Арбелоа: Само Мбапе може да надмине Роналдо
- Саудитският бунтар
- Реал Мадрид запази темпото в битката за титлата след успех над Валенсия
- Флорентино Перес иска да привлече Педри
- Реал Мадрид отново е заинтересован от Конате
- Реал Мадрид изостава от английски грандове в надпревара за халф
- Бащата на Мбапе: „Няма проект Килиан“
- Реал Мадрид ще превземе Местая и Валенсия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]