Шави: Много сме зависими от финансовата ситуация
Старши -треньорът на Барселона Шави говори за влиянието на финансовите ограничения върху трансферните планове на каталунския клуб.
"Ние сме много, много зависими от финансовата ситуация. Хората трябва да разберат, че ние сме наследили много тежка икономическа ситуация. Ако не беше покупките през миналата година, със сигурност щеше да ни бъде много трудно да спечелим титли.
Клубът полага всички възможни усилия да възстанови конкурентоспособността, която Барса е имала през цялата си история. И тази година сме в същите условия като миналата, а може би и по-лоши. Може да не успеем да подпишем с тези, които искаме, това е реалността.
Хората изискват да спечелим Ла Лига, Шампионска лига, но ние не сме на същото ниво като другите клубове. Не сме на същото финансово ниво като Манчестър Сити, Байерн, Реал Мадрид или Ювентус.
Не можем да кажем: "Харесваме играча, вземаме го“. Ние действаме в рамките на ограниченията на испанския финансов феърплей“, заяви Шави.
- Фърдинанд: Неймар умееше неща, които Меси и Роналдо не можеха
- Барселона следи Камбиасо, но Ювентус иска 50 млн. евро
- Левандовски не бърза с решението за бъдещето си в Барселона
- Саудитска Арабия атакува Касадо, но Барселона остава приоритет
- Левандовски: Все още не съм решил бъдещето си в Барселона
- Абделкарим – талант на Барселона, който се отличава и в училище
- Барса с минимален, но ценен успех срещу коравия Райо
- Барселона ще прелети през Райо Валекано
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]