Винисиус: Първенството на Роналдо и Меси сега принадлежи на расисти
Нападателят на Реал Мадрид Винисиус коментира инцидентите, които се случиха по време на мача от 35-ия кръг на испанската Ла Лига, в който "бланкосите" загубиха от Валенсия (0:1) като гост.
"Това се случва не за първи път, не за втори и не за трети път. Расизмът е нещо нормално в Ла Лига. Ръководството на лигата смята това за нормално, федерацията също, а съперниците го насърчават. Наистина съжалявам. Първенството, което някога принадлежеше на Роналдиньо, Роналдо, Кристиано и Меси, сега е собственост на расисти. Една красива страна, която ме прие и в която се влюбих, се съгласи да изнесе в света образа на расистка страна. Съжалявам за испанците, които не са съгласни с това, но днес Испания е известна в Бразилия като страна на расисти. И за съжаление, като виждам какво се случва всяка седмица, не мога да го опровергая. Съгласен съм. Но аз съм силен и ще отида докрай срещу расистите. Дори да е далече оттук“, написа Винисиус в своя Twitter.
- Мбапе е близо до изравняване на постижение на Роналдо
- Реал Мадрид получи два гола, но отстрани третодивизионен тим
- ПСЖ е длъжен да плати 100 млн. на Мбапе, а не 61 млн.
- Талант на Байерн е можел да премине в Реал Мадрид
- Испанските съдии: Изявленията на Перес са вредни
- Лапорта: Няма какво да кажем за мадридизма
- ПСЖ коментира решението на съда за обезщетение на Мбапе
- Солари може да поеме Реал Мадрид, ако Алонсо напусне
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]