Шаби Алонсо е основен кандидат да замести Анчелоти
Старши-треньорът на Байер Леверкузен Шаби Алонсо заинтересува ръководството на Реал Мадрид, ако Карло Анчелоти напусне отбора, за да оглави националния отбор на Бразилия, съобщава Sport Bild.
Ръководството на мадридския клуб е впечатлено колко бързо специалистът е успял да внедри своя футбол в тима от Леверкузен. Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес също харесва напредъка на младите играчи под ръководството на Алонсо. Шефовете на "бланкосите" признават, че Алонсо изглежда уверен дори под напрежение и работи целенасочено. Той никога не се е опитвал да избягва критиките и вече има необходимия опит за работа в голям клуб. Всичко това го прави приоритетен кандидат за поста старши-треньор на Реал Мадрид.
Алонсо пое Байер Леверкузен през октомври 2022 г., когато отборът бе 17-и в Бундеслигата. Под ръководството на испанеца отборът се завърна в битката за място в евротурнирите за следващия сезон, а също така достигна до полуфиналите в Лига Европа.
- Ромеро разкритикува Винисиус за слабата ефективност
- Реал Мадрид търси треньор с авторитет
- Бивш скаут на Реал Мадрид: Трябват ни играчи с мозък
- Реал Мадрид запазва пълно доверие в Арбелоа въпреки неуспехите
- Кейн разкритикува Камавинга след червения картон: Наивно решение
- Защо автобусът на Реал Мадрид тръгна без Винисиус?
- Реал Мадрид обмисля раздяла с Камавинга след червения картон срещу Байерн
- Компани е недоволен наказанието си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]