Чеферин коментира обвиненията към Барселона
Президентът на УЕФА Александър Чеферин се изказа по повод обвиненията срещу Барселона за подкупване на съдии и влияние върху резултатите.
"Не мога да коментирам директно това по две причини. Първо, защото имаме независима дисциплинарна комисия, която прави това. Второ, защото не навлязох дълбоко в проучването на този въпрос.
Едно обаче мога да кажа. За себе си разбрах, че положението е много сериозно. Толкова сериозен, че според мен е един от най-сериозните във футбола, които съм виждал.
На ниво Ла Лига, разбира се, делото е закъсняло и не може да има последствия, но производството продължава на ниво гражданска прокуратура в Испания. За УЕФА няма нищо ограничено във времето.
Ще бъде ли наказана Барселона и ще има ли последствия този случай за клуба? Не мога и не искам да отговарям на това“, заяви Чеферин.
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Карим Адейеми: Меси е най-великият, а с Ламин Ямал можем да бъдем страхотен тандем
- Барселона официално привлече Карим Адейеми
- Барселона разглежда Дарвин Нунес като алтернатива на Хулиан Алварес
- Феран Торес обмисля трансфер в ПСЖ заради недоволство от Барселона
- Гави защити Леандро Паредес след скандала на финала на Мондиал 2026
- Барселона финализира трансфера на 18-годишния талант Джеси Бисиву
- Реал Мадрид проявява интерес към световния шампион Феран Торес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]