Барса може да прекрати договора на Алба
Защитникът на Барселона Жорди Алба, чието споразумение с отбора изтича след един сезон, може да напусне клуба през следващия трансферен прозорец, съобщава AS.
Според източника, договорът на 34-годишния Алба, сключен през февруари 2019 г., е бил подписан с опция за ежегодно увеличение на заплатата. От следващия сезон Жорди ще стане най-високоплатеният играч в отбора, което не устройва клуба, който го смята за играч от резерва. Затова Барселона подготвя ултиматум за своя ветеран: ако иска да завърши сезона по договора, трябва да се съгласи на намаляване на заплатата. В противен случай клубът е готов да развали споразумението с него.
Имайте предвид, че през летния трансферен прозорец Барселона трябва да намали заплатите с 200 милиона евро, ако клубът иска да купи играчи.
- Манчестър Юнайтед не отстъпва за Рашфорд, заплатата усложнява плановете на Барселона
- Флик иска баланс и лидери за атака на Шампионска лига
- Барселона подготвя нов договор за Флик, но германецът не бърза
- Левандовски отложи решението за бъдещето си в Барселона
- Барселона подаде нова жалба до УЕФА за съдийството срещу Атлетико
- Левандовски: Отпадането боли, но Барселона насочва фокуса към титлата
- Барселона с оферта за Бастони, предлага млад талант в сделката
- Барса настоява за постоянен трансфер на Рашфорд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]