Пелегрини: В Англия седем отбора могат да се борят за титлата
Старши -треньорът на Бетис Мануел Пелегрини сравни нивото на конкуренцията в английската Висша лига и Ла Лига.
"В Англия всеки отбор може да привлече важни играчи и това прави лигата по-силна. Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Арсенал, Ливърпул, Челси, Тотнъм и сега Нюкасъл, всички могат да се състезават за титлата, до седем отбора. Има много малко такива клубове в Ла Лига. Аз съм голям почитател на традицията и Англия и английският футбол си е чиста традиция.
Висшата лига е най-добрата лига в света, но мястото, където се играе най-добрият футбол, е Испания. Ето защо, когато погледнете европейските турнири, те са доминирани от испански клубове", заяви Пелегрини.
- Рафиня коментира слуховете за напускане на Барса
- Лапорта: Реал Мадрид не харесва, когато Барса печели
- Барса би Бетис в мач с 8 гола (видео)
- Рафиня напуска Барселона?
- Избраха Ямал за най-добър за ноември
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Лапорта: Неподходящо е „Камп Ноу“ да носи името на Меси
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]