Лапорта: Първата година на Шави надмина очакванията
Президентът на Барселона Жоан Лапорта сподели мнението си за работата на старши -треньора на каталунцците Шави, който пое тима през ноември 2021 г.
"Ако искаме да печелим трофеи, най-добрата подкрепа, на която можем да се надяваме е Шави и целият му екип. Това са хора, на които можем да се доверим и които знаят какво е Барселона. Проектът за Шави започна реално едва тази година, когато успяхме да говорим за типа играчи, от които се нуждае. Но знам, че той също има голямо доверие в нашата академия, където имаме обещаващи играчи.
Първата му година надмина всички очаквания. Играл е за Барса и познава мястото перфектно. Приятно е да се говори с него и да се поставят нещата в перспектива. Той знае как трябва да играе този отбор и знае как да се държи с играчите. За мен е голяма чест, че той е треньор на нашия отбор“, заяви Лапорта.
- Барса е „голям почитател“ на бразилска звезда
- Рафиня коментира слуховете за напускане на Барса
- Лапорта: Реал Мадрид не харесва, когато Барса печели
- Барса би Бетис в мач с 8 гола (видео)
- Рафиня напуска Барселона?
- Избраха Ямал за най-добър за ноември
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]