Шампионът е на колене: Реал Мадрид сдаде върха!

F.

Испанският шампион Реал Мадрид допусна първа загуба през новия сезон в Ла Лига, след като отстъпи на Райо Валекано с 3:2 като гост в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Шампионите останаха втори с 32, на 2 от Барселона, след като записаха много слабо представяне и определено не заслужаваха да спечелят.

Още в петата минута Санти Комесаня откри резултата. Франсиско Гарсия проби отляво към наказателното поле и подаде към Комесаня, който от въздуха стреля отлично и даде преднина на домакините, хвърляйки феновете им в екстаз.

"Белите" стигнаха до обрат в рамките на четири минути. Лука Модрич изравни в 37-ата минута от дузпа, а Едер Милитао даде преднина на гостите. Алваро Гарсия изравни за 2:2 в 44-ата минута. Оскар Трехо отбеляза победния гол в 68-ата минута от дузпа, която трябваше да изпълни два пъти, като при първия си опит Куртоа спаси, не не бе на голлинията. При второто изпълнение обаче резултатът бе променен. До края Реал пропуснаха на няколко пъти да спасят поне точката.