Шави: Нека феновете скандират името на Пике
Старши -треньорът на Барселона Шави говори за решението на защитника на каталунския клуб Жерар Пике да прекрати кариерата си.
"Искаме да вземем три точки, за да окажем натиск върху Мадрид и да запазим добра инерция в Лигата. Мачът е важен за сбогуването с Пике. Той заслужава всички похвали, имах късмета да бъда негов партньор. Неблагоприятните обстоятелства го принуждават да вземе такова решение. Аз самият съм бил в подобна ситуация и е нормално да предприема такава стъпка. Той е легенда на клуба и заслужава такова признание.
Това са обстоятелствата, често ние не избираме края. Съгласих се и той взе това решение сега. Той ни помогна много, бе лидер, когато играеше, бе много добър, ангажиран, конкурентен.
Сбогуването с него ще е допълнителна мотивация. Спечелете три точки, за да си тръгне с добри чувства. Нека феновете ръкопляскат и скандират името му. Нека бъде страхотен ден за клуба и особено за Пике. В негово лице губим лидер, целеустремен, смел... За мен той е един от най-великите централни защитници в историята", заяви Шави.
- Барселона няма да сгреши в Страната на баските
- Флик е разочарован от напускането на Педро Фернандес
- Барса спечели 11 поредни мача, втората най-дълга серия в историята
- Педро Фернандес ще плати 6млн., за да напусне Барса
- Флик: Труден мач, отборите от по-долните дивизии са смели
- Тер Щеген ще се присъедини към Хирона
- Пике се подигра с Реал Мадрид
- Флик: Мачовете в Купата на Краля не се печелят с име
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]