Атлетико Мадрид с провал срещу Кадис
С гол на Рубен Собрино в деветата минута на добавеното време Кадис спечели с 3:2 при домакинството си на Атлетико Мадрид в среща от 12-ия кръг на Ла Лига.
Голът в 99-ата минута не е само един от най-късните в историята на испанското първенство, но и дойде близо две минути след края на минималното добавено време от осем минути. Това обаче далеч не бе единственият впечатляващ момент в срещата, която започна с гол на Тео Бонгонда за Кадис още в 37-мата секунда.
До 80-ата минута не се виждаше как ще падне нов гол, но последните минути на срещата се превърнаха в истинско влакче на ужасите.
Алекс Фернандес даде преднина от 2:0 на Кадис в 81-вата минута, но в 85-ата Луис Ернандес си вкара автогол след удар със задна ножица на Жоао Феликс.
Точно португалецът вкара за 2:2 в 89-ата минута след подаване на Антоан Гризман. В добавените осем минути обаче Атлетико не само не успя да стигне до пълен обрат, а допусна нов гол, след като Собрино бе забравен напълно непокрит при едно центриране и донесе едва втората победа на "жълтите" от началото на сезона.
С успеха Кадис събра 10 точки, но остава на 18-о място и в зоната на изпадащите. Атлетико Мадрид е на трета позиция с 23 точки, на осем зад лидера Реал Мадрид, който е и с мач по-малко.
- Левандовски пропуска реванша с Атлетико за Купата заради фрактура
- Атлетико изтръгна победата от Овиедо с гол в 90+4-та минута
- Атлетико Мадрид: Краят на една епоха?
- Анонс на 26-ти кръг на Примера дивисион – срещите в събота
- Сьорлот: Трябва да продължим по този начин
- Симеоне: Надяваме се, че имаме силата, за да стигнем още по-далеч
- Атлетико разби Брюж с 4:1 и продължава напред в ШЛ
- Хаман: Челси трябва да покани Диего Симеоне