Реал взе дербито срещу Атлетико (видео)
Реал Мадрид продължава да е безпогрешен и победи Атлетико Мадрид с 2:1 в мач от шестия кръг на Ла Лига. "Лос бланкос“ остават първи с пълен актив от 18 точки, докато "дюшекчиите“ са седми с десет.
Реал Мадрид показа изключителна ефективност и при първата си атака откри резултата. Началото на нападението бе дадено от Валверде, който проби през центъра. Топката стигна до Чуамени, който прекрасно насочи топката към Родриго, а бразилецът отлично я засече към мрежата. Подаването мина и поради неумелата намеса на Фелипе, който опита да изчисти, но топката мина над него.
В 36-ата минута Винисиус стигна до топката дълбоко в наказателното поле и стреля по земя, уцели десния страничен стълб, но Федерико Валверде бе на точното място в точното време, за да се разпише на празна врата.
Развръзката бе в 83-ата, когато Марио Ермосо вкара гол след изстрел с рамо. Защитникът бе напрал скорост във въздуха, след като кълбото мина през пръстите на разтегналия се Тибо Куртоа, а след това влеят в опразнената врата зад белгиеца.
В 90-ата минута Марио Ермосо получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. До края обаче нов гол не падна.
- Гари Невил: Само Белингам играе на очакваното ниво за Англия
- Белингам: За мен Хари Кейн е най-великият английски футболист
- Клубове от Висшата лига следят Камавинга и Чуамени
- Ливърпул проявява интерес към Камавинга
- Мбапе след разгрома над Норвегия: Свършихме си работата, време е за възстановяване
- Реал Мадрид е готов да се раздели с Камавинга, Моуриньо не разчита на французина
- Реал Мадрид се отказва от Енцо Фернандес и Матеуш Фернандеш
- Моуриньо: Искам играчите на Реал да отпаднат от Мондиала възможно най-рано