Барса обяви продажба на още 24.5% от Barca Studios
Барселона на официалния си сайт обяви продажбата на 24.5% от правата върху Barca Studios (медийната служба на клуба) за €100 милиона на Orpheus Media.
"С тази инвестиция стратегическите партньори на Barca Studios демонстрират своята увереност в стойността на проекта и бъдещето на дигиталното съдържание в света на спорта“, заявиха от пресслужбата на каталунците.
Припомняме, че преди около седмица Барселона продаде 24,5% от правата върху Barca Studios на Socios.com също за €100 млн. По-рано бяха продадени и бъдещите приходи на отбора от телевизионни предавания. Според източника, дори след задействането на четири икономически лоста, клубът ще бъде принуден да намали заплатите на футболистите с €30-40 млн. Жерар Пике и Серхио Бускетс вече се съгласиха на намаление на заплатите.
- Реал Мадрид иска финансов отчет от Барса за периода 2010-2018 г.
- Рашфорд: Искам да остана в Барселона
- Барса се срещна с агентите на Гехи
- Тебас: Реал Мадрид е срещу всички
- Реал Мадрид е лидер по приходи от телевизионни права
- Барса зарадва феновете за празниците с победа над Виляреал
- Станаха ясни защитниците, от които Барса се интересува най-много
- Барса променя позицията си за бъдещето на Рашфорд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]