Депай или Обамеянг ще напуснат Барса това лято
През летния трансферен прозорец единият от двамата нападатели Мемфис Депай или Пиер-Емерик Обамеянг ще напусне Барселона, информира журналистът Фабрицио Романо в своя Twitter.
Отбелязва се, че Депай все още преговаря с ръководството на Барселона за предоставянето му на статут на свободен агент.
Припомняме, че Депай стана играч на Барселона през лятото на 2021 г., като се присъедини към отбора като свободен агент. Оттогава в 37 мача Мемфис отбеляза 13 гола и направи две асистенции. Договорът между страните изтича през лятото на 2023 г.
Обамеянг е в Барселона от януари 2022 г., когато премина от лондонския Арсенал. Договорът на играча с каталунския клуб е до 2025 година. Общо нападателят изигра 23 мача за Барселона, в които отбеляза 13 гола и направи една асистенция.
По-рано към състава на Барселона се присъедини полският нападател Роберт Левандовски, който преди това е игра за Байерн.
- Барса е „голям почитател“ на бразилска звезда
- Рафиня коментира слуховете за напускане на Барса
- Лапорта: Реал Мадрид не харесва, когато Барса печели
- Барса би Бетис в мач с 8 гола (видео)
- Рафиня напуска Барселона?
- Избраха Ямал за най-добър за ноември
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]