Лапорта: Не съжалявам за уволнението на Куман
Президентът на Барселона Жоан Лапорта призна, че не съжалява за уволнението на Роналд Куман от поста старши -треньор на каталунския клуб.
"Говорихме с Куман. Той попита дали е правилният треньор за Барселона. Аз честно отговорих - не. Не съжалявам за уволнението на Куман. Направих и правя всичко в интерес на Барселона. Казвал съм това много пъти. Съжалявам само, че умишлено сгреших. Прав съм и понякога правя грешки. Такъв е животът“, заяви Лапорта.
Куман пое Барселона през август 2020 г., след като каталунците активираха опцията да купят договора му от нидерландския национален отбор. През сезон 2020/2021 Барса, водена от Куман, спечели Купата на Краля и завърши 3-ти в Ла Лига. Роналд бе уволнен като старши треньор на Барселона след загуба с 1:0 от Райо Валекано на 28 октомври 2021 г.
- Хулиан Алварес остава непреклонен: Иска само Барселона
- Барселона започва мащабна чистка в състава си
- Луис Суарес: Надявам се Ламин Ямал да достигне поне нивото на Меси
- Педри отваря вратата за трансфер на Хулиан Алварес в Барселона
- Разкриха бонусите по трансфера на Антъни Гордън в Барселона
- Барселона привлече египетския талант Хамза Абделкарим
- Хулиан Алварес поиска трансфер и даде надежда на Барселона
- Завръщането - гол, рекорд и доказателство, че отново е на върха
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]