Араухо отхвърли предложението на Барса за нов договор
Защитникът на Барселона Роналд Араухо е отхвърлил предложението на Барселона да удължи договора си, съобщава Marca.
Според източника преговорите между ръководството на "блаугранас" и представителите на играча са се провели миналата седмица. Уругваецът иска да остане в Барса, но разчита на договор, който да отговаря на нивото му на игра.
Разговорите минаха приятелски, страните може да се върнат по-късно. Въпреки това Челси и Манчестър Юнайтед следят ситуацията с удължаването на сделката с Араухо.
Араухо играе за основния отбор на каталунците от 2020 г. Договорът на бранителя с клуба е до юни 2023 г. Според Transfermarkt пазарната стойност на футболиста е 35 милиона евро.
През този сезон уругваецът взе участие в 16 мача, в които отбеляза два гола.
- Барселона на крачка от титлата след победа над Осасуна
- Ювентус води преговори за Левандовски
- Интер се притеснява от интереса към Ромеро, Барса обмисля алтернативи на Бастони
- Анонс на 34-ти кръг на Ла Лига - срещите в събота
- Барса може да привлече бразилец вместо Бастони
- Девет месеца затвор за расизъм срещу Рашфорд
- Куртоа се очаква да се завърне за Ел Класико срещу Барселона
- Барселона търси алтернативи на Алварес, Жоао Педро и Лаутаро в списъка
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]