Барса се интересува от Оскар
Полузащитникът на Шанхай СИПГ Оскар може да продължи кариерата си в Примера дивисион. Барселона се интересува от услугите на 30-годишния играч, съобщава TNT Sports.
Според източника, клубовете поддържат контакт от началото на тази година. Финансовите проблеми на "блаугранас" биха могли да попречат на прехода.
Бразилецът играе за Шанхай Порт от 2017 г., където премина от Челси за €60 млн. Договорът на играча с клуба е валиден до 30 ноември 2024 г. Според интернет портала Transfermarkt пазарната стойност на играча е 18 милиона евро.
От 2011 до 2016 г. Оскар бе повикан в националния отбор на Бразилия, за който успя да изиграе 48 мача, да вкара 12 гола и да даде 15 асистенции.
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Лапорта: Неподходящо е „Камп Ноу“ да носи името на Меси
- Барселона продължи с Гарсия
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
- Барса загуби Олмо до края на годината
- Барса увеличи преднината си в Ла Лига
- Милан преговаря с Левандовски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Отиде прекалено млад в Китай, а беше доста талантлив футболист. Ако в действителност този трансфер се осъществи, то се надявам да е запазил поне малко от таланта си и да не го е пропилял, че там и на ходом може.
Оскар е 384-ят играч "привлякъл вниманието" на каталунците през последния месец....