Ал Сад се съгласи да пусне Шави в Барселона
Ръководството на катарския клуб Ал-Сад се съгласи да освободи старши- треньора на отбора Шави Ернандес, когото Барселона иска да види начело на тима, съобщава Mundo Deportivo. Но, според изданието, катарците ще освободят треньора едва след края на сезона.
Ал Сад ще проведе последния си мач от катарското първенство в сряда, 3 ноември.
По-рано испанското издание Sport.es съобщи, че Шави се е договорил с Ал-Сад да напусне клуба. Очаква се 41-годишният специалист да оглави Барселона в близко бъдеще.
Напомняме, че Шави има договор с Ал-Сад до 2023 г. Но от ръководството на клуба му обещаха, че няма да се намесват, ако получи сериозна оферта от топ клуб.
Припомняме, че 58-годишният нидерландският специалист Роналд Куман, който оглавяваше Барселона, бе уволнен от поста си. Той пое Барселона през август 2020 г., след като "блаугранас" активира опцията да изкупи договора му от националния отбор на Нидерландия. През сезон 2020/2021 каталунският клуб под негово ръководство спечели Купата на Испания и зае 3-то място в испанското първенство.
- Барселона и Манчестър Сити следят датски суперталант
- Барселона влиза в битката за Гвардиол
- Антъни Гордън: След разговора с Флик бях още по-въодушевен
- Незарасналата рана: парижкият финал, който преследва Арсенал и днес
- Антъни Гордън влезе в Топ 10 на най-скъпите трансфери в историята на Барселона
- Журналист от Sport.es разкритикува Барселона за представянето на Антъни Гордън
- Антъни Гордън: Никога няма да забравя Нюкасъл
- Антъни Гордън: Барселона е клубът на мечтите ми
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Беше любимия футболист в Барселона и все още. Успех маестро!