Барса е близо до нов договор с Фати
Барселона е близо до удължаване на договора с нападателя на клуба Ансу Фати, съобщава Sport.es.
Според източника вчера, 18 октомври, спортният директор на каталунците Матеу Алемани се е срещнал с представителя на 18-годишния нападател Жорже Мендеш. Страните постигнаха споразумение относно условията на новото споразумение.
Фати ще удължи договора си с Барселона до 2027 г. Помощта за играча ще бъде 1 милиард евро.
По -рано бе съобщено, че клубът работи за приключване на преговорите с играча преди "Ел Класико", което ще се проведе на 24 октомври.
Настоящото споразумение между Ансу Фати и Барселона е до 2022 г. Съгласно условията на договора, каталунците имат едностранна възможност да удължат договора с нападателя за още две години.
Фати се присъедини към основния отбор на Барселона през 2019 г. От 2020 г. нападателят е повикан в националния отбор на Испания.
- Барса е „голям почитател“ на бразилска звезда
- Рафиня коментира слуховете за напускане на Барса
- Лапорта: Реал Мадрид не харесва, когато Барса печели
- Барса би Бетис в мач с 8 гола (видео)
- Рафиня напуска Барселона?
- Избраха Ямал за най-добър за ноември
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]