Серхи Роберто ще напусне Барса през лятото
Испанският защитник Серхи Роберто ще напусне Барселона в края на този сезон. Преговорите на страните за удължаване на сътрудничеството окончателно бяха прекратени, информира Onda Cero.
По -рано бе съобщено, че ръководството на каталунския клуб се е свързало с агентите на защитниците Жорди Алба и Серхи Роберто, както и с халфа Серхио Бускетс с искане за намаляване на заплатите, но са получили отказ. Заплатата на Бускетс е 16 милиона евро годишно, Алба - 13 милиона евро, а Роберто - 10.5 милиона евро.
През този сезон испанецът участва в шест мача на Барселона, вкара два гола и даде една асистенция. Настоящият договор на Серхи Роберто с каталунския клуб е до 30 юни 2022 г.
- Лапорта: Реал Мадрид не харесва, когато Барса печели
- Барса би Бетис в мач с 8 гола (видео)
- Рафиня напуска Барселона?
- Избраха Ямал за най-добър за ноември
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Лапорта: Неподходящо е „Камп Ноу“ да носи името на Меси
- Барселона продължи с Гарсия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]