Кастро: Не продадохме Кунде на Челси заради амбициите
Президентът на Севиля Хосе Кастро заяви, че клубът му е можел да бъде печеливш, ако се бе съгласил да продаде защитника Жул Кунде на Челси.
Миналото лято Челси предложи 50 милиона евро (42.5 милиона паунда) за Кунде, но Севиля отказа.
Според Кастро той е направил това, защото Севиля има спортни амбиции.
"Имаме втората по големина ведомост за заплатите в лигата. Няма спасение от пандемията и е неизбежно тази година да имаме отрицателен финансов резултат.
Не спечелихме пари от продажбата на сезонни билети, билети за мачове или баровете. Приходите от маркетинг и телевизия бяха засегнати.
Ако обаче приехме офертата на Челси от 50 милиона евро, щяхме да затворим дефицита. Това говори много за силата на нашия клуб.
Не знам колко отбора в Испания биха отказали предложението от 50 милиона евро на Челси и ще запазят този дефицит, като се има предвид, че целият ни отбор е на стойност 400 милиона евро.
Този недостиг е причинен от пандемията, но и от желанието да се изгради силен отбор, без да се налага да се разпродават играчи.
Това се нарича амбиция. Понякога, поради амбицията, имате дефицит. Всичко е наред", заяви Кастро пред Diario de Sevilla.
- Севиля надви Атлетико и излезе от зоната на изпадащите (видео)
- Анонс на 31-ви кръг на Примера дивисион
- Скандал в Севиля: Фенове заплашвали играчите след загубата от Овиедо
- Анонс на 30-ти кръг на Примера дивисион - срещите в неделя
- Севиля назначи Луис Гарсия до 2027 година
- Севиля уволни Алмейда след серия от слаби резултати
- Валенсия нанесе тежък удар на Севиля и пое глътка въздух в битката за оцеляване (видео)
- Анонс на 29-ти кръг на Ла Лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]