Перес: Камавинга от дете мечтае да играе за Реал Мадрид
Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес коментира трансфера на халфа Едуардо Камавинга в мадридския клуб.
"Радваме се да посрещнем млад и обещаващ футболист в нашия отбор. Той от детството си мечтае да играе за Реал Мадрид. Камавинга е този футболист, зад който се редят опашките от клубовете, които искат да го имат. Той показва зрял футбол", заяви Перес.
На 31 август Реал Мадрид обяви на официалния сайт, че е подписал договор с Камавинга. Договорът на 18-годишния футболист с мадридския клуб е до 30 юни 2027 г.
Камавинга е възпитаник на Рен и игра за първия отбор от 2019 г. От миналата година той е част от френския национален отбор, но играе предимно за младежкия отбор. През миналия сезон халфът изигра 35 мача в Лига 1, вкара един гол и даде две асистенции.
- Ромеро разкритикува Винисиус за слабата ефективност
- Реал Мадрид търси треньор с авторитет
- Бивш скаут на Реал Мадрид: Трябват ни играчи с мозък
- Реал Мадрид запазва пълно доверие в Арбелоа въпреки неуспехите
- Кейн разкритикува Камавинга след червения картон: Наивно решение
- Защо автобусът на Реал Мадрид тръгна без Винисиус?
- Реал Мадрид обмисля раздяла с Камавинга след червения картон срещу Байерн
- Компани е недоволен наказанието си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]