Моуриньо: Ако играехме в неделя щяхме да победим

Старши треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо бе изключително разочарован от снощното равенство на своя тим и заяви, че на терена е имало само един отбор - неговия. Както е известно, в среща от 25 кръг на Примера дивисион, „белите" не успяха да победят на „Риасор" Депортиво Ла Коруня и двата отбора завършиха при резултат 0:0. По този начин Реал отново се отдалечи от Барселона, след като снощи каталунците победиха като гости Майорка с 3:0 и разликата между двата отбора е вече седем точки.

„През второто полувреме ние играхме срещу вратаря и десет защитника. За победен изход в мача беше настроен единствено моя отбор, а Депортиво се стремеше да измъкне равенството. За мен не е нормално да играем в събота, след като сме имали мач през седмицата от Шампионска лига и не мога да си обясня, защо чиновниците от Федерацията не се вслушаха в моите думи, а на всичкото отгоре се присмиват на моите думи. Ако мачът беше в неделя и ние имахме още един ден за почивка, резултата щеше да бъде друг. Това не е мой каприз. Ще ви го каже всеки един специалист по спортна физиология. Не мога да критикувам играчите си за равенството, защото те направиха всичко според силите си. Но нещата се решават някъде другаде и точно това критикувам аз", заяви Моуриньо за 7.7 Radio.