Барселона закрива аржентинския филиал на футболната си академия
Барселона смята да закрие аржентинския филиал на футболната си академия, с цел икономия на средства. Според ръководството на каталунците проекта е провален, а в същото време дълговете на клуба продължават да растат, което налага въпросната мярка. Още повече, че футболната школа в Буенос Айрес не оправда по никакъв начин първоначалните надежди и на практика е неефективна.
Филиалът бе открит през 2007 година по помпозен начин и до този момент за него са похарчени 5 милиона евро, които до края на сезона ще станат 7,5 милиона. В същото време едва няколко от младите футболисти прогресират, докато останалите нямат никакво развитие.
- Лапорта удари по масата: огромна преднина в подписите за изборите в Барса
- Барселона ще търси чудото срещу Атлетико Мадрид
- Флик вярва в чудо: Барса може да направи обрат срещу Атлетико
- Симеоне преди реванша: Ние сме там, където искаме да бъдем
- Левандовски пропуска реванша с Атлетико за Купата заради фрактура
- Ханзи Флик доволен от представянето на Барселона
- Барса обяви трансфера на 19-годишен нападател
- Ямал с първи хеттрик в кариерата си при победа на Барса
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]