Лапорта потвърди, че Куман остава
Президентът на Барселона Жоан Лапорта потвърди, че Роналд Куман ще продължи да тренира клуба през следващия сезон.
"След известно обсъждане решихме да продължим сътрудничеството с Куман. Той има валиден договор", заяви Лапорта.
Куман пое Барселона през август 2020 г. В края на сезона на испанското първенство Барселона зае трето място със 79 точки. Атлетико Мадрид стана шампион на Испания. Клубът събра 86 точки в 38 срещи. Реал Мадрид завърши втори в таблицата с 84 точки.
По-рано се съобщаваше, че ако Куман напусне отбора преди края на договора, клубът ще трябва да му плати 5.8 милиона евро, както и годишната заплата на треньора - 7.2 милиона евро. Съответно наставникът може да разчита на обезщетение в размер на 13 милиона евро.
- Разпитаха Луис Енрике по делото Негрейра
- Барселона проявява интерес към защитник на Астън Вила
- Валверде отрече да е получавал доклади, свързани с делото Негрейра
- Барса победи храбрия отбор на Гуадалахара
- Барса проведе предварителни разговори с играч на Борусия Дортмунд
- Перес: Аферата „Негрейра“ е най-сериозният скандал в съвременния футбол
- Педри надмина постижение на Меси
- Флик: Най-важното са трите точки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]