Анчелоти оглави Реал Мадрид


Мениджърът на Евертън Карло Анчелоти пое ръководството на Реал Мадрид.
"Карло Анчелоти ще бъде новият старши-треньор на първия отбор през следващите три сезона", заявиха от пресцентъра на Реал Мадрид.
Анчелоти бе наставник на Реал Мадрид от 2013 до 2015 година. В първия си сезон в клуба той доведе "бланкосите" до победа в Шампионска лига, която бе десетата в историята на мадридчани и първата им от 2002 г. насам. След като напусна клуба, Карло оглави Байерн Мюнхен и Наполи, а през 2019 г. дойде в Евертън.
През миналия сезон Реал Мадрид завърши на второ място в класирането на Ла Лига, като загуби само от Атлетико. "Бланкосите" събраха 84 точки в 38 мача и до последния кръг претендираха за титлата. В Шампионска лига Реал Мадрид стигна до полуфиналите, където загуби от Челси, който в крайна сметка спечели трофея. Реал изпадна от Купата на Испания още на етапа на 1/16-финалите.
- Реал Мадрид обяви трансфера на Карерас
- Луко Модрич стана играч на Милан
- Себайос: Бетис е моят дом и винаги ще бъде
- Реал Мадрид поздрави Челси
- Реал Мадрид е готов да се раздели с Родриго, Лунин и Себайос
- Журналист: Алонсо повече няма да мълчи
- Ливърпул е готов да включи Конате в сделката за размяна на Родриго
- Модрич: Това не е „довиждане”