Куман: Меси ще направи всичко за победата
Старши -треньорът на Барселона Роналд Куман изрази увереност, че нападателят Лионел Меси ще бъде във върхова форма за финала за Купата на Испания срещу Атлетик.
"Лионел е професионалист, който е страхотен дори в тренировките. Той знае как да се подготви перфектно за важни мачове. Той ще направи всичко по силите си, за да осигури победа на финала.
Няма нужда от допълнителна мотивация за играчите. Те имат опит и знаят какво да правят. Отборът не бе активен без топката в последните два мача. Това може да се дължи на представянето за националните отбори. Това така или иначе не е оправдание за утрешния ден. Трябва да сме на висота, да покажем най-високото ниво на игра, за да спечелим утре.
Всеки път, когато атакуваме, ние създаваме числено предимство отпред. Защитата също е важна. Винаги мислим какво ще се случи, ако загубим топката. Но основното качество на този отбор е желанието за атака", заяви Куман.
- Рафиня напуска Барселона?
- Избраха Ямал за най-добър за ноември
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Лапорта: Неподходящо е „Камп Ноу“ да носи името на Меси
- Барселона продължи с Гарсия
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
- Барса загуби Олмо до края на годината
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]