Реал Мадрид определи главната си трансферна цел за лятото
Реал Мадрид възнамерява да закупи нападател през летния трансферен прозорец. По-рано се съобщаваше, че списъкът на "бланкосите" се оглавява от Ерлинг Холанд от Борусия Дортмунд и Килиан Мбапе от Пари Сен Жермен, но сега Cadena Sar твърди, че нападателят на Тотнъм Хари Кейн е приоритет за Кралския клуб.
Кейн се разглежда като по-евтина и по-достъпна алтернатива на Холанд и Мбапе. Първо, агент на Хари е брат му Чарли, който няма да търси комисионни за себе си на ниво с известните футболни агенти. На второ място, Реал установи трансферни отношения с Тотнъм, връщайки Гарет Бейл в Лондон. Тези два фактора могат да наклонят управлението на "бланкосите“ в полза на кандидатурата на Кейн.
Настоящият договор на Хари с "шпорите" е до лятото на 2024 година. 27-годишният нападател изигра 40 мача във всички турнири през този сезон, вкара 27 гола и даде 16 асистенции. Transfermarkt оценява цената на британеца на 120 милиона евро.
- Трент Александър-Арнолд: За мен е удоволствие да работя с Жозе Моуриньо
- Олисе взе категорично решение за бъдещето си въпреки интереса на Реал Мадрид
- Белингам: За мен беше привилегия да играя срещу Меси
- Браим Диас: Ще се завърнем още по-силни
- Белингам е заплашен от наказание след инцидент с аржентински футболист
- Руни: Белингам е най-добрият футболист на Световното първенство
- Ленив, дребнав и жалка гледка: Мбапе бе сринат след провала срещу Испания
- Мбапе: Разочарованието е огромно, но трябва да продължим напред
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]