Трансферът на Коутиньо лишил Барса от покупката на Вайналдум
Испанското издание AS разказа за поредното условие за трансфер на халфа Филип Коутиньо от Ливърпул в Барселона през 2018 година.
Според източника, договорът на бразилеца предвижда, че на Барселона е забранено да купува играчи от Ливърпул до 2021 година. Ако такава сделка все пак се осъществи, тогава каталунският клуб ще трябва да плати на мърсисайдци € 93 милиона в размер на този трансфер.
До голяма степен поради тази причина, през лятото и есента на 2020 г., трансферът на халфа на "червените" Жоржиньо Вийналдум в Барса не се състоя.
През 2018 г. Барселона плати на Ливърпул 120 милиона евро за бразилеца, без бонусите, благодарение на които сумата може да се увеличи до 160 милиона евро. Съобщава се, че в момента "блаугранас" е платил на Ливърпул 145 милиона евро за трансфера на Коутиньо.
През сезон 2020/2021 Филипе изигра 14 мача във всички турнири, вкара три гола и даде две асистенции. Порталът Transfermarkt изчислява стойността на играча на € 50 млн. Бразилецът все още не се е възстановил от контузията си през декември 2020 г.
- Феран Торес недоволен от слуховете за размяна с Хулиан Алварес
- Барселона не се отказва от идеята за Хари Кейн
- Кандидат за президент на Фенербахче изкушава Лева с 20 млн. на сезон
- Продажбата на Ансу Фати доближава Барселона до ключовото правило 1:1
- Барселона следи млад защитник от Расинг Сантандер
- Барселона предлага наполовина по-малко за Рашфорд, Юнайтед отказва сделка
- Барселона и Манчестър Сити следят датски суперталант
- Барселона влиза в битката за Гвардиол
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]